Andrea Pomeje
Poslouchej živě
23:00 23:59

Andrea Pomeje
Kissmánie
Diskopříběh

   

KISS
To nejlepší od 90. let

Jaromír Jágr a Česká mincovna

Jaromír Jágr a Česká mincovna

Kdo by ho nemiloval, kdo by mu nefandil? Je ikonou nejen českým, ale i zahraničním hokejistům. Jistě, že není řeč o nikom jiném, než o Jaromíru Jágrovi. Tato osobnost by rozhodně neměla chybět na minci, proto nás těší jeho spojení s Českou mincovnou.

Zde je úryvek z oficiální tiskové zprávy.

Na jedenácté minci České mincovny z cyklu „Legendy československého hokeje" se objevuje další ze „zlatých hochů", kterým není nikdo menší než Jaromír Jágr. Mince se svou podobiznou vyrazil v Jablonci nad Nisou osobně. Autor návrhu Martin Dašek jej zachytil v mladistvé podobě, v době olympijského triumfu v Naganu.

„Mám upřímnou radost, že právě v letošním roce, kdy si připomínáme 500 let od chvíle, kdy tolar z českého Jáchymova dal jméno americkému dolaru, můžeme u nás v Jablonci přivítat velmi pravděpodobně aktuálně nejznámějšího Čecha na americkém kontinentu v novodobé historii při ražbě jeho vlastní zlaté mince," uvedl při ražbě obchodní ředitel České mincovny Aleš Brix. Pro řadu lidí a nejen fandů hokeje je číslo Jágrova dresu 68  synonymem revolty proti invazi sovětských vojsk na naše území v roce 1968. S ním osmnáctiletý nadaný sportovec z Kladna dobyl svět. Hokejové vítězství nad „sbornou" mělo pro Čechy vždy sladkou příchuť. Všude jej vítají s obdivem a respektem.

Fotogalerie

Načíst další fotky