Němý Bobeš
0:00 5:30

Němý Bobeš
To nejlepší od 90.let
Ranní Kiss

00:50 00:53

ATC
AROUND THE WORLD
THE CHAINSMOKERS & COLDPLAY SOMETHING JUST LIKE THIS

Soutěž s Nakladatelstvím Portál

Soutěž s Nakladatelstvím Portál

Od pondělí 11. 6. soutěžíme každý všední den v Odpoledním Kissu s Peťou o dětské knížky.

Přináší je Nakladatelství Portál, které vydává kvalitní dětskou literaturu, snaží se vybírat texty mající přesah nebo přidanou hodnotu, nedílnou součástí jsou ilustrace v nejlepší tradici české umělecké tvorby. Podporují hravost, fantazii, tvořivost a myslí i na ty, kteří budou s dětmi knihy číst. Aby je to také bavilo!

A o jakou knihu budete soutěžit?

Karolínka a její zoo

Jaké by asi bylo mít doma zoologickou zahradu? Nebo v zoo bydlet? Karolínka v jedné žije a může vám potvrdit, že mimo otevírací hodiny a zraky návštěvníků, se tam dějí podivuhodné věci. Že si zvířata sama uklízejí? Že se vydají na výlet? Nebo dokonce něco uloupí?
Za jednotlivými kapitolami mají rodiče nebo pedagogové možnost rozvíjet porozumění textu s dětmi pomocí otázek. Díky příběhu děti snadno vstřebají spoustu informací o životě exotických zvířat. Zároveň se díky knize Karolínka a její zoo budou učit, jaké to je, pečovat o druhé, a že člověk není pánem tvorstva, ale jedním z mnoha tvorů na této planetě.

Denisa Ryšková pracovala dvacet let jako ošetřovatelka v zoologické zahradě. Nyní působí ve výzkumném ústavu, kde sleduje potravní chování myší.
Ilustrátor Jan Dungel přírodovědec a malíř, který od 90. let maluje na svých výpravách do Jižní Ameriky zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Knihu můžete koupit na e-shopu Nakladatelství Portál