Sonia Edde
Poslouchej živě
12:00 14:00

Sonia Edde
Polední Kiss
Odpolední Jump

12:01 12:05

E-ROTIC
FRED COME TO BED
SHAWN MENDES TREAT YOUR BETTER

Zbyněk Janíček

Zbyněk Janíček

1.   Jak jsi se dostal za mikrofon?

Dělal jsem před zhruba 15.lety za přepážkou jednoho z našich telekomunikačních operátorů. Chystal jsem se na oběd, ale neměl jsem to srdce nechat kolegyni frontu zákazníků a tak jsem se ještě vrátil a jednoho zákazníka zavolal k sobě. Ukázalo se, že to byl hlavní zvukař rádia, slovo dalo slovo, prozradil, že se interně po někom poohlížejí a za 2 měsíce jsem tam dělal…a dělám dodnes.

 

2.   Jaké byly Tvé začátky v rádiu?

Vtipné a plné malérů . Můj první drive byl ve všední dny 21.-24:00h a měl jsem seznamku a jukeboxy. Do teď si pamatuju na seznamovací štamgasty – jeden třeba denně volal a lákal ženy na přesně uvedené rozměry v cm. Asi mu to zabíralo, volal denně celý rok. Moderovat v rádiu byl každopádně splněný sen a tak jsem si toho jako kluk z vesnice moc vážil. Žádný top speaker jsem nebyl a tak jsem častokrát chodíval po vysílání domů zlomený a s pocitem, že stojím za houby. Nevzdal jsem to a makal na sobě a výsledek? To už je na posluchačích.

 

3.   Vzpomeneš si na Tvůj největší trapas
v éteru? Jaký byl?

Ano, ono jich bylo několik, vlastně si myslím, že jsem na to býval vyloženě expert a trapasy k sobě často přitahoval. Na co ale třeba nezapomenu, protože to u kissáků vzbudilo velké ohlasy (naštěstí pobavené reakce, než pohoršené) byl můj přeřek, kdy jsem vášnivě vysvětloval, že konečně rostou houby, měl i konkrétní lokality, odkud se vracejí nadšení houbaři a snažil jsem se vyzvat všechny, aby šli do lesa a prostě pořádně houbařil. Chtěl jsem to celé uzavřít větou: Věřte mi, mám to ověřené na vlastní kůži – lesy jsou plné hub!!! Do éteru jsem ale řekl toto: Věřte mi, mám to ověřené na vlastní kůži – lesby jsou plné hub!!!Co následovalo si asi dovedete představit.

 

4.   Když nejsi v rádiu, kde Tě posluchači mohou najít?

V práci! V největším plzeňském centru pro různé aktivity – Krašovská aktivity centrum Plzeň. Jsem takový manažer pro všechno, ale řeknu vám, mít na starost nejrůznější sportovní sály, tělocvičnu, u nás jedinečné parkourové hřiště, nahrávací studio a vlastně celý chod, je prostě srdcovka, stejně to mám s rádiem. No a jinak miluju svou rodinu a domov – nikdy nic nebude mít větší váhu, no a samozřejmě Tv Óčko, kde už léta řádím s bráchou v Mixxxer show…, točím repky a tak dáááál.

 

5.   Jaké je podle Tebe ideální místo k odpočinku?

Domov -  s rodinou. Moje zázemí, útočiště a všechno, co potřebuju. Nic, nikdo a žádné místo na světě u mě nemá šanci konkurovat.

 

6.   Co děti?

Tak hned mě napadlo to přirovnání – Děti jsou jako prdy, můžeš jen ty vlastní, ale děti prozatím nemám, ale moc si je přeju a určitě brzy mít budu!!! Ikdyž zatím tátou nejsem, vnitřně vím, že nemůže mít nic větší smysl a hodnotu, než mít děti. Až na to přijde, dám jim k nohám všechno, co mám! Děti mám obecně rád a jsem nejradši, když vidím děti zdravé. Chodívám s Nadačním fondem šance školáčkům za dětmi, které štěstí na zdraví neměly a vždycky mě to srazí na kolena. Rád bych se na pomoc dětem zaměřoval víc a víc. Čím víc se zapojíte, tím víc víte, že děláte tak málo…., ale oni jsou nesmírně vděční za jakoukoliv maličkost, hodně se od nich učím.

 

7.   Na co by se Tě Kissáci nikdy neměli ptát?

Na politiku, politické programy, koho bych volil apod. Já totiž nerad mluvím na veřejnosti sprostě :)


zjanicek@kiss.cz

  Zpět