Roman, Michaela a Tomáš
6:00 10:00

Roman, Michaela a Tomáš
Ranní Kiss
MICHAL KAVALČÍK

08:02 08:06

MASTERBOY
FEEL THE HEAT OF THE NIGHT
KELIS TRICK ME

PRAGUE ROCKS 21.6.

PRAGUE ROCKS 21.6.

Na festivalu Prague Rocks, pořádaný společností Live Nation, vystoupí Gwen Stefani, Maroon 5, Rag'n'Bone Man, James Bay, Delta Goodrem a čeští zástupci Vojtěch Dyk a Lake Malawi. Přivítá tak ty největší představitele pop music, kteří letos v ČR vystoupí!

Druhý díl letošního festivalu Prague Rocks se odehraje první letní den, tedy 21. 6. na pražském letišti Letňany a je zaměřen na známé umělce hudebního mainstreamu. Řadí se tak k těm největším festivalům ve střední Evropě a s cenou vstupenek od příznivých 1690,- Kč se stává jednou z nejdůležitějších hudebních události nejen v České republice, ale i širokém okolí.

Přijďte si poslechnout ty největší hity od světových hvězd v jeden den na jednom pódiu. Více na www.livenation.cz

Rory Graham, rodák z anglického Východního Sussexu, se pod pseudonymem Rag'n'Bone Man proslavil v roce 2016 vydáním alba "Human", na kterém představil charakteristickou směs tradičního blues a hip hopu a světu představil svůj silný hluboký barytonový hlas. Poté, co Graham v roce 2017 získal cenu BRIT 'British Breakthrough Act' a v témže roce obdržel cenu BRIT 'Critics' Choice Award', upevnil svůj úspěch u kritiků a po rekordním vydání stejnojmenného, 4x platinového #1 alba 'Human' získal spoustu mezinárodních ocenění a v roce 2018 další cenu BRIT za 'Best Single of the Year' s titulní skladbou (Human). Rory začal sbírat svou oddanou fanouškovskou základnu neuvěřitelně brzy ve své kariéře; fanouškovskou základnu, která se stále rozrůstá a vyprodává turné po celém světě. Od svého debutového alba Rag'n'Bone Man spolupracoval také s mezinárodními umělci včetně Gorillaz (The Apprentice), Logic (Broken People), Calvin Harris (Giant) a nejnověji s Pink, která se k němu připojila v ohromujícím singlu 'Anywhere Away From Here' z jeho posledního alba 'Life By Misadventure'. 'Life by Misadventure', Grahamovo druhé #1 album u Columbia Records, které vyšlo v květnu 2021 a strávilo 7 týdnů v Top 10, je vyvrcholením více než ročního psaní a spolupráce s některými skutečnými hudebními velikány v Londýně a Nashvillu. V Grahamově podání uslyšíte obnovený smysl pro věc a zcela novou energii v singlech, jako jsou "All You Ever Wanted", "Anywhere Away From Here", "Alone" a "Crossfire".

Stejně jako James Bay dodržuje tradice nadčasového písničkářství, tento britský zpěvák, skladatel, kytarista a producent zároveň sebevědomě vyzývá sám sebe a populární hudbu. Osvědčený styl koření chytrou lyrikou, upřímnou zpovědí a instrumentální zručností. Za svůj debut Chaos And The Calm z roku 2015, který získal trojnásobnou platinu, získal cenu Brit Award pro nejlepšího britského sólového umělce a za zlatý singl "Hold Back The River" získal ocenění GRAMMY® v kategoriích "Nejlepší nový umělec", "Nejlepší rockové album" a "Nejlepší rocková píseň". Mezitím se skladba "Let It Go" stala trojnásobně platinovou a byla streamována více než 2,5milionkrát. Byl nominován na desítky cen, odnesl si dvě BRIT Awards, dvě Q Awards, cenu GQ a nejvyšší ocenění na Ivor Novello Awards. K dnešnímu dni má na kontě téměř 7,5 miliardy streamů a zejména duety s mnoha hudebními ikonami, včetně toho, že byl požádán, aby se připojil k Micku Jaggerovi při předskakování Rolling Stones na stadionu Twickenham v Londýně, a Ronnie Wood se k Jamesovi připojil na pódiu při jeho vlastních vyprodaných koncertech v Brixtonu. Jako jednoho z nejlepších světových kytaristů ho společnost Epiphone poctila vlastní kytarou James Bay Signature z limitované edice "1966". Po úspěchu alba Electric Light z roku 2018, které zaznamenalo více než miliardu streamů a na kterém dekonstruoval svůj zvuk na to nejnutnější. O rok později vydal James EP Oh My Messy Mind, které dosáhlo téměř 550 milionů globálních streamů. Z něj vzešel hit "Peer Pressure", který vygeneroval téměř 350 milionů globálních streamů, což souviselo s tím, že James byl pozván, aby předskakoval Edu Sheeranovi na jeho rekordním stadionovém turné v roce 2019. V roce 2020 James vydal singl "Chew On My Heart", který již dosáhl téměř 90 milionů streamů, a odehrál vyprodaný koncert v londýnském Palladiu, kde se k němu připojil jeho dlouholetý fanoušek Lewis Capaldi, aby předvedl interpretaci písně Let It Go / Someone You Loved.

Maroon 5 se stali jednou z nejúspěšnějších kapel světa díky hitům jako "Sugar," "Girls Like You," a "Moves Like Jagger." V čele kapely stojí charismatický zpěvák Adam Levine, který se proslavil i jako porotce v americké verzi The Voice. Maroon 5 mají na svém kontě tři Grammy Awards a v průběhu let prodali více než 75 milionů nahrávek po celém světě. Jejich poslední album "Red Pill Blues" (2017) se umístilo na prvních příčkách hitparád po celém světě a fanoušci se mohou těšit na živou verzi jejich největších hitů na festivalu Prague Rocks.

Trojnásobná držitelka ceny GRAMMY® Gwen Stefani dosáhla celosvětového úspěchu jako autorka písní, interpretka, charismatická frontmanka skupiny No Doubt a multiplatinová sólová umělkyně.  Po celou dobu zůstala Stefani hudební a módní ikonou, která udává trendy, a získala řadu ocenění, jako čtyři MTV Video Music Awards, dvě Billboard Awards, American Music Award a Brit Award.   Do dnešního dne prodala po celém světě více než 60 milionů kusů, včetně svého čtyřikrát platinového debutového sólového alba Love. Angel. Hudební nahrávky Baby, které přineslo hity "Rich Girl", "What You Waiting For?" a hit č. 1 "Hollaback Girl" produkovaný Pharrellem Williamsem.  Její druhé album The Sweet Escape přineslo singl "Wind It Up", který se dostal do Top 10 Billboard Hot 100, a nezapomenutelnou hymnu "The Sweet Escape".  Její nejnovější album This Is What the Truth Feels Like, které kritika chválí, debutovalo na prvním místě albového žebříčku Billboard Top 200 a obsahuje silný singl č. 1 "Used To Love You".  V roce 2020 měla Stefani s manželem Blakem Sheltonem dva hity č. 1 v žebříčku Billboard Hot Country Songs: "Nobody But You" a "Happy Anywhere".

Delta Goodrem se proslavila v Austrálii a Novém Zélandu. Její debutové album "Innocent Eyes" se stalo nejprodávanějším albem roku 2003 v Austrálii a získalo řadu ocenění. Delta Goodrem se stala jednou z nejúspěšnějších australských umělkyň a získala řadu ocenění, včetně sedmi cen ARIA Awards.

Kapela D.Y.K. je hlavním hudebním projektem českého zpěváka a herce Vojtěcha Dyka. Ten oslovil českého držitele Grammy žijícího v USA, klávesistu a hráče na hammondovy varhany, Ondřeje Pivce a v roce 2017 respektive 2019 za ním odjel do New York City, kde s tamějšími muzikanty nahrál zcela autorskou desku s názvem D.Y.K. Na vzniku desky se podíleli vedle Dyka jak Ondřej Pivec, tak i zpěvačka La Toya Kennedy z kapely Kennedy Administration. Trio autorů pak vytvořilo desku na české poměry neobvyklou, plující na vlnách černošské hudby soulu, funku, jazzu, s častými gospelovými postupy. Koncerty kapely D.Y.K. jsou nabité energií špičkových muzikantů, hravostí a radostí z hudby. (Vhodné jak na samostatné koncerty, festivaly, ale i na uzavřené soukromé večery.) Složení kapely D.Y.K. je tedy v této podobě. Rytmika - Ondřej Pivec, Jan Andr, Jan Uvíra, Marek Cába, Filip Ernst, Kryštof Tomeček, vocals - Anna Maria D'Almeida, Marta Kloučková, Jakub Vaňas, dechy - Michal Žáček, Jakub Žídek, Jaroslav Kohoutek a Martin Jůzl.

Lake Malawi je indie-popová kapela, kterou založil Albert Černý a Jeroným Šubrt v roce 2013 (po rozpadu Charlie Straight). S písní "Friend of a Friend" (které je Albert spoluautorem) reprezentovali Česko v soutěži Eurovision Song Contest 2019 a ve finále obsadili jedenácté místo. Podle statistik na Spotify pochází více než polovina posluchačů Lake Malawi ze zahraničí (cca 20 000 posluchačů měsíčně je z Česka). V současné době by kapela chtěla zúročit mezinárodní potenciál a rozšířit fanouškovskou základnu i mimo naše území.
Poslední singl z nové desky "High-Speed Kissing" (feat. We Are Domi) byl po několik týdnů čtvrtou nejhranější skladbou v českém éteru.