Andrea Pomeje
Poslouchej živě
23:00 23:59

Andrea Pomeje
Kissmánie
Diskopříběh

   

KISS
To nejlepší od 90. let

XXI. Lešetínský Fašank ve Zlíně

XXI. Lešetínský Fašank ve Zlíně

„Spolek LešetínZlín“ pořádají dne 15. února 2020 již XXI. ročník Lešetínského Fašanku. Tentokrát masopust proběhne na téma "Hurá, karneval". Fantazii se v tomto směru meze nekladou, návštěvníci se mohou připojit k průvodu např. v tradičních masopustních maskách, v dobových či karnevalových kostýmech, prostě v čemkoliv, co doma najdou. Navíc všichni, kdo přijdou v maskách, dostanou od pořadatelů zdarma poukázku na pivo a klobásku.
Masopustní veselice, která je stále více oblíbená mezi místními obyvateli, začíná od 10.00 hodin na ulicích Lešetín I, Lešetín II, na parkovišti u hotelu Atrium Baltaci a také na části ulice Kvítková ve Zlíně, v prostoru mezi ulicemi Lešetín I a Lešetín II, který bude dopravně uzavřen. Ulice budou průchozí přes dvůr Hospůdky U Kovárny a v horní části právě přes ulici Kvítkovou.
Kromě tradičního maškarního průvodu, který prochází ulicemi za velké podpory tamních obyvatel, můžete shlédnout i pochovávání basy. Všechny děti, které se zapojí do průvodu a přijdou v masce, dostanou drobné dárky.
V ulicích budou k dispozici dva pivní stany s občerstvením a dvě hudební scény, na kterých vystoupí dětský folklorní soubor Vonička s cimbálovou muzikou Paléska a hudební skupiny, např. brněnský recesistický soubor UKULELE TROUBLEMAKERS, skupiny Podjezd, Jackye a na druhé hudební scéně proběhne již čtvrtým rokem pořádaná soutěž kapel. Vítěz soutěže získá možnost rozhovoru ve Zlínském deníku, který je mediálním partnerem akce.
Návštěvníci Fašanku budou moci ochutnat přímo na lešetínských ulicích pravou domácí zabijačku a podívat se na práci uměleckých kovářů, řezníků, řezbářů a jiných řemeslníků. Připraven bude také kolotoč pro děti, skákací hrad a stánky s občerstvením.