Michal Kavalčík
Poslouchej živě
9:00 12:00

Michal Kavalčík
Dopolední Kiss
Polední Kiss

11:36 11:39

ERIC PRYDZ
CALL ON ME
MIKOLAS JOSEF ft. FITO BLANKO & FRANKIE J ACAPELLA

Michal Kavalčík

Michal Kavalčík

1. Jak jsi se dostal za mikrofon?

Byla to velká náhoda. Ve 3. ročníku konzervatoře jsme jeli na konkurz nových hlasů do reklam pro rádio Morava 101,1 FM ve Frýdku-Místku. Já si tam ve studiu začal hrát i s CDčkama a začal je pouštět (ovládání jsem znal z diskoték, kde jsem pomáhal kamarádovi) a bylo vymalováno. Pak 14-ti denní školení a rovnou na "lajfko". Tehdá se jelo jen na CD a žádné počítače tenkrát nebyly. Nádherné začátky.

 

2. Jaké byly Tvé začátky v rádiu?

Šel jsem na to pěkně od píky. Takže klasika, aby to v případě průšvihu slyšelo co nejméně posluchačů, vysílal jsem od 01 do 05h. Pak 3h spánku a vlakem do Ostravy do školy na 9:30, pak škola do 15h, pak večerní představení od 19h a rychle zpátky do rádia nočním motoráčkem ve 22h. A takhle 4x týdně. Postupně jsem vyfasoval víkendy, pak i odpolko a dokonce jeden čas i ráno. Byla to vlastně nejtěžší škola, ale zároveň nejhezčí. A je vtipné, že teď vysílám na rádiu KISS, které se tehdá jmenovalo jen Rádio Morava. Takže nádherným obloukem po 25 letech zpět na stejnou vlnu.


3. Vzpomeneš si na Tvůj největší trapas
v éteru? Jaký byl?

Ano, to by asi mohla vyprávět moje maminka. Když jsem právě začínal na Rádiu Morava v 18 letech a dělal ty noční a pak spal na sedačce jen 3h denně, samo jsem pak při vysílaní trošku ehm usínal. Naštěstí mamka tehdá vysílala občas na noční a ladila nás a najednou ve 2:30 ticho, minuta, dvě a nakonec 6 min ticho ve vysílání. Já prostě usnul a vzbudila mě díky bohu přes pevnou linku (mobily tehdá nebyly). No a druhej den tučná pokuta. Au au to bolelo.

 

4. Když nejsi v rádiu, kde Tě posluchači mohou najít?

Těch aktivit je několik:

Pokud máte rádi divadlo a muzikál, tak určitě v divadle Broadway v Praze, kde v tuto chvíli hraji ve 3 kusech - Mýdlový Princ , Muž se železnou maskou a nově právě i v muzikálu TRHÁK. V únoru zase v divadle Hybernia budeme opakovat po 15 letech muzikál Janka Ledeckého  GALILEO a dáme 50 exkluzivních představení. Bude to nádhera. A večer mě občas můžete postřehnout jako moderátora DIVOŠEK na Primě.

 

5. Jaké je podle Tebe ideální místo k odpočinku?

S mou rodinkou nejlépe relaxujeme někde na cestách. Pokud zrovna necestujeme, milujeme kino, divadlo a adrenalinové sporty. Teď ale náš největší odpočinek je určitě náš čerstvě narozený syn Dave Martin, kterému věnujeme se Zuzankou nejvíce času.

 

6. Co děti?

Můj starší syn Alex letos bude končit základku a chystá se na dráhu herce jako tatínek a pokusí se dostat na konzervatoř. Tak mu budu moc držet palce, aby mu to vše vyšlo. Je v tom dobrej a věřím, že se v herectví najde.

 

7. Na co by se Tě Kissáci nikdy neměli ptát?

Nejčastější dotaz za posledních asi 7 let byl a stále je cca. v tomto znění: "Heeejjj Rudo, teda promiň Michale, složil bys nám jednu písničku k narozeninám pro našeho kámoše?" To už fakt ne. To už je pryč.

mkavalcik@kiss.cz

  Zpět