Noční hlídač
0:00 7:00

Noční hlídač
To nejlepší od 90.let
Kiss Aktiv víkend

   

KISS
To nejlepší od 90. let

Dražba VIP vstupenek na Kissparty Live

Dražba VIP vstupenek na Kissparty Live

Ve středu 15. května proběhla v ranním vysílání rádia KISS dražba čtyř vstupenek na KISS PARTY LIVE 2024 do Mikulova a na hrad Loket, díky které putuje částka 220 000 Kč do veřejné sbírky Pomáhej na hudebních vlnách. Během 24 hodin se podařilo vybrat celkem 1 230 000 Kč, a to nejen dražbou vstupenek, ale také díky zapojení posluchačů rádia po anonci dražby moderátory v éteru.

Rekordní částka byla připsána na transparentní účet veřejné sbírky. Celý výtěžek tak putuje na podporu dětí s hendikepem. Přispět do sbírky můžete i vy, a to na transparentní účet 131-2090050237/0100. Více o sbírce najdete ZDE.

Čtrnáctiletá Ivonka Regnerová se narodila s vrozenou vývojovou vadou jícnu. Při jedné z řady operací krátce po narození však u ní došlo k hypoxii a vážnému poškození mozku. Její nynější diagnóza je dětská mozková obrna, ADHD a mentální retardace. Finanční příspěvek rodina využije na zlepšení nepřetržité péče a školních vzdělávacích pomůcek.

Šestnáctiletý Radek Filek se narodil předčasně, vážil jen 720 gramů. Má nevyléčitelnou dětskou mozkovou obrnu, je imobilní, trpí astmatem, psychomotorickou retardací, epilepsií a autismem. Rehabilitací a vhodnou péčí se dají projevy těchto nemocí zmírňovat, zdravotní pojišťovna je však nehradí.

Desetiletý Honza Effenberger se narodil s kombinací šesti srdečních vad (je jediným v Evropě s touto kombinací, v nemocnici strávil první čtyři roky svého života), trpí epilepsií, má špatný imunitní systém, je po operaci žlučníku a nezhoubného nádoru. Finanční pomoc by jeho rodina investovala do rehabilitace a rehabilitačního zařízení a především na pořízení nového psa (jeho asistenční fenka loni zemřela).

Osmnáctiletá Natálka Weissová se narodila s vrozenou vývojovou vadou sacrální meningomyelocelou (rozštěp páteře), má těžkou skoliozu páteře - od hrudníku níže necítí zbytek svého těla. Natálka přes veškeré zdravotní potíže díky intenzivní rehabilitaci navštěvuje 3. ročník ISŠTE v Sokolově. Finanční pomoc pomůže rodině s úhradou nákladů na rehabilitaci.