Martin Hovorka
9:00 12:00

Martin Hovorka
Dopolední Kiss
Polední Kiss

11:37 11:41

KATY PERRY
HOT N' COLD
ATB, TOPIC, A7S YOUR LOVE (9 PM)

Nezapomenutelná dovolená v Tunisku

Nezapomenutelná dovolená v Tunisku

Tunisko je kraj slunce, odpočinku, krásných písčitých pláží a průzračného moře. To však není to jediné, co tato země nabízí. Během své dovolenou tu můžete ochutnat místní exotickou kuchyni, poznat bohatou historii a arabskou kulturu a vydat se na mnoho zajímavých výletů.

Pokud jste milovníky tepla, moře a pláže, Tunisko je pro vás ideálním místem na dovolenou. Můžete v klidu odpočívat a opalovat se, lehátka a slunečníky na hotelových plážích jsou zpravidla zdarma, na veřejných si je můžete pronajmout. Vstup do moře bývá pozvolný, což ocení zejména rodiny s dětmi. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete využít nabídky místních aktivit, mezi které patří například plachtění či windsurfing.

Také místní příroda má co nabídnout. Sever Tuniska je poměrně hornatý. Táhne se zde pohoří Dorsale, které je pokračováním pohoří Atlas. Nejvyšší horou je Džabal aš-Šánabí pokryté borovicovým lesem. Na jih směrem od pohoří Dorsale se táhnou náhorní plošiny, které přecházejí v nížiny a stepi se slanými jezery (šotty). Na jihu se nachází pouštní plošina Dahar a na jihozápadě poušť Sahara, do které se lze vypravit na výlet ať už v džípech nebo na velbloudech, a navštívit některou z místních oáz. Na pobřeží najdete již zmíněné krásné pláže.

Mezi vyhledávané výlety patří návštěva solného jezera Chott el - Jerid, jež je po většinu roku vyschlé a vy tak zde můžete spatřit řadu solných třpytících se krystalů. K dalším typům patří mys Bon nebo národní park Ichkeul se stejnojmenným jezerem, který je zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO.

V Tunisku se samozřejmě nachází velké množství krásných medin neboli starých částí měst. Mediny v Tunisu, Kairouanu a Sousse jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. V hlavním městě Tunis můžete spatřit Velkou mešitu Zitouna, mešitu Hammouda Paša, mauzoleum princezny Aziza a mnoho dalších památek z osmanské doby. Medina v Sousse se táhne po úbočí moře směrem k moři, vévodí jí vysoká silueta věže Khalef a zůstaly zde dochovány i středověké hradby a další památky. V medině v Kairouanu můžete navštívit Velkou mešitu nebo mauzoleum Sidi Sahbiho, jemuž se říká mešita Lazebníka. Z dalších měst s pěknou medinou lze zmínit Sfax, místní staré město je jedním z nejlépe dochovaných v celém Středomoří.

Zlatavé pláže s jemným pískem, historická městečka plná památek a živé atmosféry, exotická příroda a výborná kuchyně, to vše vás čeká na vaší nezapomenutelné dovolené v Tunisku. Stačí si jen vybrat ten správný hotel z nabídky CK Blue Style.

Fotogalerie